logo vcr
logos

Až do Brna

Dan Přibáň

Kdesi uprostřed australské pustiny s cedulí dovezenou z domova. Tedy ne že bychom letěli přes půl světa s dopravní značkou, ale se samolepkou na ni ano. A když jsme našli to nejhezčí místo na prašných cestách divokého outbacku, nalepili jsme ji tam. Žádný Photoshop, ale reálná žlutá realita!

Že zamíříme do Austrálie nám bylo jasné už od nejjižnějšího bodu Jižní Ameriky. V Austrálii ale nešlo dobývat nejzazší bod kontinentu, jak jsme měli ve zvyku z předchozích cest. Je na to moc malá a kulatá. A tak jsme ji projeli napříč místy, kvůli nimž je známá jako nejbezpečnější kontinent světa, kde stovky kilometrů neseženete kapku benzínu či vody.

Naše cesta započala na západě v Perthu, vedla přes Východní Timor do Indonésie a pak po řadě peripetií a s částečně obměněným vozovým parkem do Thajska a Bangkoku. Tam jsme protentokrát po 15 291 kilometrech a šesti měsících skončili. A i když jsme dokument o téhle cestě pojmenovali „Trabantem až do posledního dechu,“ brzy jsme zase začali plánovat další cestu.

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík