logo vcr
logos

S hlavou v oblacích

Eva Blechová | 9.1.2020
S hlavou v oblacích

Čtyři stupně pod nulou, silný vítr, kopce pokryté sněhovou přikrývkou a mraky plující jinak modrou oblohou… I přes tyto podmínky se v poslední den roku vydáváme s partou přátel na ledem pokrytou Stezku v oblacích. Výhledy na sluncem zalitou Dolní Moravu jsou místy až dojemné. Jen pár hodin zbývá do konce roku.

Dnešek je dnem vzpomínek na rok 2019 a také dnem plným očekáváním, co přinese ten rok následující. A tak s každým krokem přemýšlím, jednak jak zdolat další metry ledově ušlapaného sněhu, tak i nad tím, co vlastně čekám od nového roku. Cestuji hodně a často, protože žiju v zahraničí, ale čím dál, tím víc si uvědomuji, jak málo znám tu naši malou a krásnou zemi. Než dojdeme na vrchol, výhled do širokého okolí už není tak jasný. Mraky pomalu zahalují slunce, které je těsně nad vrcholky hor. Při zpáteční cestě jsem se na chvíli pozastavila. Uvědomila jsem si, odkud vzala tato rozhledna své jméno.

A tak s hlavou v oblacích stojím poslední den v roce na dřevěné rozhledně a vnímám „moc přítomného okamžiku“. Právě teď a tady. V rodné krajině, s mými přáteli a jen pár hodin od roku 2020. Život není o počtu zemí, které navštívíme, ale o počtu momentů, které nám seberou dech. A tohle byl jeden z nich.

sdílet

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík