logo vcr
logos

Myslela jsem si, že pojedu lowcost…

Monika Trachtová | 27.12.2019
Myslela jsem si, že pojedu lowcost...

„Cože?“ divila jsem se při pohledu na potvrzovací e-mail od Ryanairu, kdy směr Praha až Kodaň byla letenka k datu 9. září, ale přílet zpět do Prahy byl k datu 14. srpna. Počkat! Tady mi něco nesedí! Zpáteční přebookovaná letenka mě vyšla na čtyři a půl tisíce. Mohlo to být horší, řekla jsem si.

Tímto ale nekončíme. Nastavila jsem si budget na 10 tisíc, takže pokud dobře počítáte, už mi zbývalo pět a půl tisíce. Tak si tak prohlížím booking a hledám vhodný hostel na přenocování v Kodani. Našla jsem! 1600 komplet za všechny noci a ještě v centru? Paráda! To mají určitě po sezoně, a tak dávají velké slevy na ubytování, říkala jsem si s klidem. Přítel zadal své údaje karty, a vesele jsme pokračovali v debatě. Za chvíli mu pípl telefon s tím, že mu z účtu bylo strženo téměř 7 tisíc. Takže kde se stala chyba? V tu dobu mi na bookingu přeskakovaly částky v měně, tedy 1600 byla částka správně, ale nebylo to v českých korunách, nýbrž v těch dánských.

Pokud dobře počítáte (ano, opět matika), můj budget se celkem rychle rozpustil.

Jela jsem, a jak jsem si to náramně užila! Peněženka už dokonce i přestala brečet! Moje dovolená mě celkem stála 20 tisíc korun. To je lowcost v mém podání!

sdílet PŘÍSPĚVEK NA PROFILU SOUTĚŽE

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík