logo vcr
logos

GR20 MÝMA OČIMA

Hana Jampílková | 23.12.2019
GR20 MÝMA OČIMA

Člověk chce víc a víc, když pozná to dobrodružství v horách. I já chtěla víc :D Tak jsem se na konci července vydala na nejtěžší trek Evropy, 180 km z Calenzany do Concy aneb přechod Korsiky (GR20).

Říkala jsem si, že pro mě jako holku, která ujde v Krkonoších za den v pohodě 38 km a může dál nebo v Tatrách 3 dny za sebou zvládne dohromady 60 km, to bude v pohodě a GR20 prolítnu jak nic.

Na začátku mě tento optimismus přešel. To, že jsem zvyklá mít na sobě spoďáry 3 dny (jeden den jedna strana, druhý den druhá a třetí ta, která je čistší :D ) neměnit ponožky a smrdět, mít po pár dnech dvě veverky v podpaží, to je vše v pohodě. Ovšem projít s patnáctikilovým kámošem na zádech GR20 (neskutečná převýšení a úseky až ferratové bez jištění), to jsem byla poprděná. A musím říct, že mi i slza ukápla. Ano, jsem zvyklá chodit, ale ne s takovou tíhou a každý den taková převýšení. Ovšem jsem nesmrtelná a GR20 jsem zvládla přejít, a to za 11 dní :) Jsem na sebe moc pyšná. Když na to teď vzpomínám, tak bych se i vrátila. Plno lidí, kteří pomáhají, smějou se na vás a smrdí úplně stejně jako vy :D Nádherné zážitky :)

Sever Korsiky byl opravdu tvrdý. Každý den se šlo jenom nahoru, dolů a nahoru, dolů. Jih je podstatně lehčí, ale i tak dá zabrat.

Určitě nebylo dobré tahat sebou zrcadlovku, jako jsem tahala já. Proklínala jsem se každý den :D Ach ty 3 kila navíc na zádech! Bože, jsem tak blbá! No, pro příště aspoň poučení :D Každopádně jsem zase ušetřila na spoďárech, které jsem táhla jenom dvoje :D

A můj poznatek z GR20 je ten, že není dobré míchat celou tabulku čokolády s pomerančovým džusem a čočkou s vajíčkem :D :D Předposlední den jsem měla takový hlad, že jsem snědla úplně všechno, ale nepočítala jsem, že mě čeká ještě jeden den chůze, a to se mi také vymstilo.

Poslední den (předodjezdový) jsem měla čas a byla jsem už na konci GR20, tak jsem si řekla, že ho strávím na pláži za odměnu. Jak jsem GR20 každý den proklínala, tak mi hned chyběla. U moře mě to prostě nebavilo.

A v roce 2020 už se těším na nějaký další šílený výlet v horách :)

sdílet

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík