logo vcr
logos

Hong Kong – město mnoha tváří

Zuzana Černá | 28.12.2019
Hong Kong - město mnoha tváří

Hong Kong je čarokrásné místo mnoha tváří. Na prozkoumání místních památek, mrakodrapů, zvyků či kultury rozhodně nestačí čtrnáctidenní dovolená. Vlastně na to nestačí celý jeden život…

Na fotografii je zachycen vstup do místní luxusní restaurace. Ano, skutečně se jedná o vstup, nepletu se. Na ulici jsou rozmístěna akvária s různorodými mořskými živočichy. Před vstupem do restaurace obsluze nadiktujete či ukážete, která nebohá stvoření se stanou oběťmi vašich labužnických choutek. Obsluha je jednoduše vytáhne (živé) z akvária a připraví je pouze ve vroucí vodě bez soli. Výsledkem je jídlo bez chuti, které se servíruje na stůl s otočným středem spolu s mnoha malými mističkami, v nichž se nachází různé omáčky, většinou pálivějšího charakteru. Přílohu tvoří výborná rýže. Jídlo se jí zásadně a pouze hůlkami, příbory jsme vůbec neměli k dispozici. Ale je pravdou, že jsme si o ně ani neříkali. Osobně musím přiznat, že mi připravené pokrmy vůbec nechutnaly a dokonce se mi z nich (z pachu a podivné chuti) dělalo nevolno.

Po tomto vysoce luxusním gurmánském zážitku jsem raději chodila na oběd do místních fast foodů či běžných restaurací, kde připravovali například nudle a podobná běžná evropská jídla.

sdílet PŘÍSPĚVEK NA PROFILU SOUTĚŽE

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík