logo vcr
logos

Chorvatská cesta domů

Pavla S. | 24.12.2019
Chorvatská cesta domů

Roku 2018 přítel naznal, že by chtěl po mnoha letech zpátky k moři. Chyběl mu slaný vzduch, zvuk moře a klid. Po krátkém přemlouvání jsme nakonec stanovili trasu dovolené. Naší cílovou destinací byl krásný schovaný kemp na ostrově Hvar, z nějž také pochází tato fotografie. Bohužel, deset dní uteklo jako voda, a tak jsme se přesunuli do severnější části Chorvatska – na Kamenjak. Naučila jsem se šnorchlovat, což pro mne byla absolutní novinka. Na Kamenjaku byly už davy lidí, tedy jsme si zdejší pobyt moc neužili.

Při zpáteční cestě do Čech jsme to vzali přes Slovinsko. Nevěděla jsem, kudy nás cesta vede, dokud jsem neviděla ceduli, která mi vnukla nápad. Přítel se pár měsíců před odjezdem na dovolenou zmínil, že by chtěl jednoho dne vidět Predjamsky Grad, který je vybudovaný ve skále. Podívala jsem se do mapy a byla to jen „krátká“ zajížďka z trasy. Přeplánovala jsem GPS a příteli – řidiči jsem nic neřekla. Když jsme k hradu dojeli, bylo naštěstí ještě velmi brzy, tedy se nám povedlo vyhnout se velkému náporu turistů. Hrad jako takový byl skutečně úchvatný, a to včetně jeskyní pod ním.

Po prohlídce hradu jsme pokračovali dále v původně naplánované trase. Další odbočka přišla v Rakousku. Rakouské hory jsou nádherné, a ukrývají mnoho úžasných vodopádů. My měli možnost vidět vodopád Kesselfall. Tento majestátní vysoký vodopád s křišťálově čistou pitnou vodou byl úžasným zakončením perfektní dovolené. Těsně za Vídní nám potom krásný čas zamával dechberoucími červánky na obloze.

sdílet PŘÍSPĚVEK NA PROFILU SOUTĚŽE

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík