logo vcr
logos

Zážitky mají mnohem větší hodnotu než věci. Mnohem větší…

Hana Brémová | 8.1.2020
Zážitky mají mnohem větší hodnotu než věci. Mnohem větší...

Blíží se dovolenková sezona. Kolegyně z práce projíždějí katalogy cestovních kanceláří a vybírají, do kterého hotelu vyrazí a jaké pláži dají přednost. Vítězí all inclusive, hodně hvězdiček a velký bazén s tobogány těsně vedle hotelu. Největší problém bude sehnat nové letní šaty.

Já zatím brouzdám po mapě Evropy a přemýšlím, kde bude nejméně lidí, žádné hotely a už vůbec žádné tobogány. Na dovolenou pojedeme „obytným“ autem – Seat Alhambrou. Žadné all inclusive, protože budeme spát v autě a vařit vedle něj. Mýt se budeme v potocích, řekách či jezerech. A pokud nebude voda v dohledu, máme v autě postřikovač proti hmyzu na ovocné stromy, který poslouží stejně dobře jako sprcha. S úžasem jsme zjistili, že se dá úplně luxusně „osprchovat“ už v pouhých 2 litrech vody. A doma ve sprše se tak plýtvá!

A svým způsobem vlastně budeme mít taky all inclusive. Každý den jiný výhled do jiné krajiny, někdy lesy, někdy hory, pastviny s pasoucími se stády ovcí a koní, horské rozkvetlé louky, tichá jezera, vřesoviště… Nebe plné hvězd díky minimálnímu světelnému smogu. Zdržet se můžeme kde chceme a jak dlouho chceme. Nikdo nás nehoní…

sdílet

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík