logo vcr
logos

Když se sen stane skutečností

Veronika Foldynová | 22.12.2019
Když se sen stane skutečností

Jsme mladá cestovatelská a československá dvojka – Verča a Jarda. A za jeden provaz to společně táhneme už neuvěřitelný desátý rok. Když jsme se v roce 2010 poznali na astronomicko-kosmonautické soutěži pro studenty, tak jsme si v úplném počátku našeho vztahu slíbili, že se za sedm let – v srpnu 2017, po mé maturitě vydáme společně do USA na úplné zatmění Slunce.

Ač se to tehdy zdálo jako hodně vzdálená budoucnost a možná až bláznivý nereálný sen dvou mladých snílků, tak roky plynuly, naše láska rostla a najednou bylo po maturitě, konečně přišly mé zasloužené nejdelší prázdniny a my se v srpnu opravdu vydali na naší velkou třítýdenní cestu po USA, a především na ono úplné zatmění Slunce! Nikdy v životě jsme předtím společně neletěli letadlem, ani necestovali takovou dálku jako teď až do Los Angeles.

Tři týdny roadtripu po Spojených státech byly neskutečné. Každý den jsme projeli spoustu kilometrů po majestátním západě USA. Přespat do kempů jsme přijížděli za úplné tmy a pokaždé, když jsme se ráno soukali z našeho malého stanu, jsme jen zůstali až ochromeni stát v úžasu, jaká neskutečná příroda kolem nás je, kterou jsme už v noci ve tmě neviděli.

Úplné zatmění Slunce bylo třešničkou na pomyslném dortu. Byl to zážitek na celý život a náš sen a slib, který jsme si tehdy před tolika lety v podstatě ještě jako děti dali, se vyplnil. Lidé by si sny a sliby měli plnit. Ač se mohou v danou chvíli zdát nedosažitelné a nereálné, nikdy bychom se jich neměli vzdávat, tak jako jsme se jich nevzdali ani my :-) .

sdílet PŘÍSPĚVEK NA PROFILU SOUTĚŽE

Tomáš Poláček
Dan Přibáň
Radek Jaroš
Lukáš Hejlík